דו”ח משרד המשפטים

המקום המרכזי בו מורגשת תופעת ה-“דיפ סטייט” Deep state (=שלטון צללים/ממשלת העומק) הוא הזירה המשפטית בה יש כח לפקידים ויועצים משפטים לעצור את ההחלטות של

המשך קריאה

חה”כ מעוז דורש לפצל את רפורמת הכשרות מחוק ההסדרים “שוקלים לפנות לערכאות”

יו”ר מפלגת נעם וחבר סיעת הציונות הדתית, חה”כ אבי מעוז, אומר היום (ה’) בוועדת הכנסת כי הוא שוקל לפנות לערכאות אם רפורמת הכשרות לא תוצא מחוק ההסדרים. דרישתו של מעוז מגיעה לאחר שהיעוץ המשפטי של הכנסת תומך בפיצול רפורמת הכשרות להליך חקיקה רגיל ולהוצאתו מחוק ההסדרים.

“יש כאן הצעה למהפכה של ממש, לא בעולם הכשרות. בעולם הכשרות ברור לחלוטין מה יהיה, מי שצורך מהדרין, ימשיך לצרוך כשרות מהדרין. מי שצורך, וזה בעיקר רוב עם ישראל, את הכשרות הממלכתית, הכשרות של רבני הערים, הכשרות של הרבנות הראשית, רוב עמך ישראל צורכים את הכשרות הזו, היום אתה יכול ללכת לכל סופר ולכל מכולת ולקנות אוכל כשר, אשרינו שאנו חיים במצב הזה, באים עכשיו ורוצים להחריב את הדבר הזה. מסכים, יש הרבה מה לתקן ונשמח לתקן יחד עם הרבנות הראשית, לא על הראש של הרבנות הראשית”, אמר חה”כ מעוז היום בוועדה.

לסיום ביקש תשובות משפטיות לעניין וציין כי הוא שוקל לפנות לערכאות בנושא “אשמח לקבל תשובה משפטית, זה חשוב, אנחנו גם אולי שוקלים לפנות לערכאות אם נחשוב זה יועיל לנו, יש פה אמירה ברורה של היעוץ המשפטי של הכנסת, שמקומו של פרק כ’ – מערך הכשרות אינו בחוק ההסדרים”, הוסיף מעוז.

דברי מעוז מגיעים בהמשך למכתבה של יועמ”שית הכנסת עו”ד שגית אפק שקבעה כי אין קשר בין רפורמת הכשרות לחוק ההסדרים, והמליצה לפצל את רפורמת הכשרות לחקיקה רגילה “התיקון יוצר מהפכה של ממש בהסדרת תחום הכשרות, מסדיר עיסוק, וקובע הסדרים חדשים ומורכבים, תוך שינוי מעמדם של רבני הערים והרבנות הראשית, אין קשר לתקציב, ולא ברור מדוע הוא נכלל בחוק ההסדרים, מומלץ לפצל להליך חקיקה רגיל”, כתבה עו”ד אפק.

נזכיר כי בשבוע שעבר פנה חה”כ מעוז מעל דוכן הכנסת ליו”ר הכנסת וביקש את התערבותו בנושא “מדוע אתם מכניסים לחוק ההסדרים הצעת יעול של מערך הכשרות שבאה להרוס את הרבנות הראשית? אתם בזה הורסים את הרבנות הראשית, מי יעמוד לנו נגד הפיכתה של מדינת ישראל ממדינה יהודית, למדינת כל אזרחיה. אני קורא לכם מעל במה נכבדה זו, אין קשר בין מהפכת הכשרות שאתם רוצים לעשות לחוק ההסדרים, תוציאו את זה מחוק ההסדרים.

אדוני היו”ר אני יודע שאתה עושה מאמצים להוציא מחוק ההסדרים חוקים שאינם קשורים לתקציב, תתגייס לעניין הזה, תמשיך במאמציך, מהפכת הכשרות אין עניינה בחוק ההסדרים. זה נמצא בחוק ההסדרים רק מפני פחדנותו של השר מתן כהנא, שרוצה להרוס את הרבנות הראשית”, אמר מעוז.

נעם ברשת


יוליה, לפי איזה קריטריונים החלטתם להכניס את הרפורמה לחוק ההסדרים? ח"כ אבי מעוז שאל את השאלה הזו מספר פעמים בוועדת הכנסת ולא קיבל תשובה. אולי את תצליחי לענות?
תודה מראש! https://t.co/DbezH8qktS
noamparty photo
Yulia Malinovsky יוליה מלינובסקי @YuliaMalinovsky
לציונות הדתית יש מקום לנציג בוועדה. ח"כ אבי מעוז בהחלט מוזמן להשתתף בדיוני הוועדה ולקחת חלק מהותי בהם. לכולם ברור שרפורמת הכשרות נחוצה וחשובה ולצערי יש גורמים שרוצים לשמר את מה שהיה במקום לחשוב על מה שיהיה וחבל שח"כ אבי מעוז משרת את האינטרסים שלהם במקום לדאוג לכלל הציבור בישראל https://t.co/Dzowxt0PfK

בעקבות קידום רפרומת הכשרות של השר כהנא באופן פחדני ולא דמוקרטי בתוך חוק ההסדרים, בניסיון למנוע דיון ציבורי רציני בנושא - עתר ח"כ אבי מעוז לבג"ץ בדרישה לפצל את הרפורמה מחוק ההסדרים.
לא נאפשר לרה"מ בנט ולשר כהנא לשנות באופן דרמטי את אופיה של המדינה, ולעשות זאת במחטף ובמחשכים. https://t.co/MkrBVeHBqH
noamparty photo