דו”ח משרד המשפטים

המקום המרכזי בו מורגשת תופעת ה-“דיפ סטייט” Deep state (=שלטון צללים/ממשלת העומק) הוא הזירה המשפטית בה יש כח לפקידים ויועצים משפטים לעצור את ההחלטות של

המשך קריאה

ח”כ מעוז: “אסור לנו להכניס את ראשנו למלחמת רוסיה אוקראינה – בנט לא בשל”

נעם COVER
*

בריאיון ברדיו קול ברמה התייחס ח”כ אבי מעוז למעורבות של ראש הממשלה בנט כמתווך בין רוסיה לאוקראינה. לדבריו מדובר בהוכחה לחוסר הבשלות והניסיון של בנט כראש ממשלה. “התלבטתי עם לעלות לזום. כל מה שקורה בפסטיבל זלנסקי… אני מבין את הכאב של האוקראינים, אבל לא לנו להכניס ראשנו לתוך המלחמה הזו. זו טעות שעשה ראש הממשלה להכניס את ראשו כמתווך” אמר מעוז. “מעבר להשוואה הבזויה בין השואה לבין מה שעובר על העם האוקראיני, שאני התחלחתי ממנה – תסתכל על ההתנהלות שלהם. שגריר אוקראינה מגיש בג”ץ נגד מדיניות ההגירה של ישראל. הוא הגיש בג”ץ גם בפולין? גם בארה”ב?!”.
מעוז הוסיף כי “בתקופת זלנסקי כנשיא – ברוב המקרים אוקראינה הצביע באו”ם באופן עקבי נגד ישראל! אני לא בא איתם חשבון, ומבין את הכאב, אבל לבוא אלינו בטענות? כשהפליטים האלה נמצאים בפולין ומולדובה – לבוא אלינו בטענות? אנחנו צריכים להיות מדינת היהודים! אנחנו סובלים מחוסר הניסיון וחוסר הבשלות של בנט כראש ממשלת ישראל. ההתנהלות שלו במלחמת אוקראינה רוסיה היא דוגמה מצויינת לזה”.
ח”כ מעוז התייחס גם להשוואה בין התפקוד של ראש הממשלה לשעבר נתניהו לזו של בנט: “העלה את הנושא של המלחמה בגרעין האיראני לראש סדר היום העולמי. זה היה בזכות נתניהו והמאבק העיקש שלו מול ממשל אובמה. איפה בנט ואיפה נתניהו מבחינת המאבק בהסכם הגרעין הנורא? בנט פועל מתוך חוסר ניסיון ובשלות. היום בארה”ב נמצא ביידן, ובישראל בנט, ואנחנו מקבלים טיפול שלומיאלי באיום מספר אחד על מדינת ישראל”.

צילום: שאטרסטוק