דו”ח משרד המשפטים

המקום המרכזי בו מורגשת תופעת ה-“דיפ סטייט” Deep state (=שלטון צללים/ממשלת העומק) הוא הזירה המשפטית בה יש כח לפקידים ויועצים משפטים לעצור את ההחלטות של

המשך קריאה

ח”כ מעוז: זו הבעיה היסודית ביותר שממנה נובעות כל היתר

חוג בית מבוא חורון
בחוג בית ביישוב מבוא חורון הסביר יו"ר נעם, ח"כ אבי מעוז (הציונות הדתית), כי מפלגת נעם קמה בעקבות ההבנה שהפגיעה העמוקה בזהות היהודית היא הבעיה הגדולה ביותר עמה יש להתמודד היום, וכמעט אין בין חברי הכנסת הימניים מי שעוסק בה באופן מלא

נעם תמשיך להיות הגורם המלכד של כל המפלגות הדתיות לאומיות, בכל תרחיש. כך אמר אמש ח”כ אבי מעוז, יו”ר מפלגת נעם (הציונות הדתית), בחוג בית שהתקיים בישוב מבוא חורון. לדברי מעוז, המפלגה שמחה על שיתוף הפעולה הפורה עם שאר חברי סיעת הציונות הדתית והיא תשאף להמשיך ואף להרחיב את שיתוף הפעולה, מבלי לפגוע בעצמאותם של ככל מרכיבי הסיעה.
מעוז מציין כי יש הכרח שנעם תהיה בכנסת, בכל סיטואציה, זאת בעקבות ההבנה שנעם מובילה את המערכה על הזהות היהודית של מדינת ישראל – מערכה שלדברי מעוז “היא הבעיה המרכזית היא תודעת הזהות היהודית, שממנה נובעות בעיות רבות אחרות. זו המהות”. מעוז הוסיף כי “לא אכנס גם לקואליציית ימין, אם לא יקבלו את דרישותינו ואם לא נוכל להשפיע משמעותית על הבעיה המרכזית שהיא הפגיעה בזהות היהודית של המדינה.
שנים טוענים שצריך לעסוק בבעיות המיידיות ולא בנושאים המהותיים. ואני אומר שעד שלא נטפל בדברים המהותיים לא ייפתרו הבעיות המיידיות. על זה קמה נעם”.
בחוג הבית השתתפו גם כמה ממייסדי המושב, מר שלמה מרמרוש ומר טוביה רוזצוויג אשר ידעו לספר על העשייה ח”כ מעוז לביסוס ההתיישבות עוד בהיותו מנכ”ל במשרדי השיכון והפנים.
מעוז התייחס גם לבית המשפט העליון, ואמר כי “כבר לפני כ-30 שנה החל תהליך בבית המשפט העליון בראשות אהרן ברק להפיכת המדינה היהודית למדינת כל אזרחיה. אם לא נתעורר, תוך 15 שנה אנחנו עלולים להגיע אפילו לביטול חוק השבות”, טען ח”כ אבי מעוז.

*