דו”ח משרד המשפטים

המקום המרכזי בו מורגשת תופעת ה-“דיפ סטייט” Deep state (=שלטון צללים/ממשלת העומק) הוא הזירה המשפטית בה יש כח לפקידים ויועצים משפטים לעצור את ההחלטות של

המשך קריאה

“כלל יחידות צה”ל מחויבות בשפה עברית תיקנית – ההנחיות חודדו”

צה"ל לא ישתמש בשפה רב מגדרית, כך עולה מתשובה של סגן שר הביטחון לחה"כ אבי מעוז במליאת הכנסת. חה"כ מעוז "מצפה מצה"ל לאכוף ההנחיה כמו שמדקדקים בכפתור פתוח במסדר"

“כלל יחידות צה”ל מחויבות בשימוש בשפה עברית תקנית”, כך הודיע הערב (ד’) סגן שר הביטחון אלון שוסטר במליאת הכנסת. תשובתו של סגן השר מגיעה לשאילתה אותה הגיש יו”ר מפלגת נעם, חה”כ אבי מעוז (הציונות הדתית) שפנה בשאילתה למשרד הביטחון בעקבות מספר פרסומים על שימוש בשפה רב מגדרית בצה”ל.

סגן השר הדגיש בתשובתו לחה”כ מעוז, כי ההנחיות בעניין חודדו, וכי כלל יחידות צה”ל מחויבות בכל פרסום, בכתב, בע”פ ובפנייה לחיילים ולחיילות בשימוש בשפה עברית תיקנית, שלא בשפה רב מגדרית.

בשאילתה שהגיש חה”כ מעוז נכתב “לאחרונה פורסם שקורסים בחיל המודיעין החלו להשתמש ב’עברית רב-מגדרית’ דבר שנוגד את כללי השפה העברית. זהו עוד טשטוש זהות פוסטמודרני. מה תהליכי קבלת החלטות מסוג זה? מי אישר את ההחלטה שמנוגדת לכללי השפה העברית?”.

בסיום תשובתו של סגן השר, ביקש חה”כ מעוז כי ההנחיות יאכפו “כמו שצה”ל אוכף מצב של כפתור פתוח במדים במסדרי צה”ל”.

צילום תמונה ראשית: דובר צהל

נעם ברשת

היועמ"ש התעורר! לאחר חודשי שתיקה הוא אומר בקול רפה שלא יפה להפלות לומדי תורה - ולכן נפלה רק חלק מהם. שרי ממשלת מדינת כל אזרחיה כמובן מתנגדים, הם לא יתנו לאיש להפריע להם לפגוע בלומדי התורה.
אנחנו נתקן, בעזרת ה' https://t.co/CcjgEOZkkd
noamparty photo
חיבור תמים לחשמל? הנדסת תודעה

בנאום נוסף בסדרת #דקה_על_הנדסת_תודעה הראה ח"כ אבי מעוז כיצד הצעת החוק אשר נועדה כביכול לחבר יישובים לרשת החשמל, היא בעצם חלק מהנדסת התודעה ונסיונות ההישרדות של ממשלת בנט https://t.co/HuEezCmjU0