דו”ח משרד המשפטים

המקום המרכזי בו מורגשת תופעת ה-“דיפ סטייט” Deep state (=שלטון צללים/ממשלת העומק) הוא הזירה המשפטית בה יש כח לפקידים ויועצים משפטים לעצור את ההחלטות של

המשך קריאה

“כלל יחידות צה”ל מחויבות בשפה עברית תיקנית – ההנחיות חודדו”

צה"ל לא ישתמש בשפה רב מגדרית, כך עולה מתשובה של סגן שר הביטחון לחה"כ אבי מעוז במליאת הכנסת. חה"כ מעוז "מצפה מצה"ל לאכוף ההנחיה כמו שמדקדקים בכפתור פתוח במסדר"

“כלל יחידות צה”ל מחויבות בשימוש בשפה עברית תקנית”, כך הודיע הערב (ד’) סגן שר הביטחון אלון שוסטר במליאת הכנסת. תשובתו של סגן השר מגיעה לשאילתה אותה הגיש יו”ר מפלגת נעם, חה”כ אבי מעוז (הציונות הדתית) שפנה בשאילתה למשרד הביטחון בעקבות מספר פרסומים על שימוש בשפה רב מגדרית בצה”ל.

סגן השר הדגיש בתשובתו לחה”כ מעוז, כי ההנחיות בעניין חודדו, וכי כלל יחידות צה”ל מחויבות בכל פרסום, בכתב, בע”פ ובפנייה לחיילים ולחיילות בשימוש בשפה עברית תיקנית, שלא בשפה רב מגדרית.

בשאילתה שהגיש חה”כ מעוז נכתב “לאחרונה פורסם שקורסים בחיל המודיעין החלו להשתמש ב’עברית רב-מגדרית’ דבר שנוגד את כללי השפה העברית. זהו עוד טשטוש זהות פוסטמודרני. מה תהליכי קבלת החלטות מסוג זה? מי אישר את ההחלטה שמנוגדת לכללי השפה העברית?”.

בסיום תשובתו של סגן השר, ביקש חה”כ מעוז כי ההנחיות יאכפו “כמו שצה”ל אוכף מצב של כפתור פתוח במדים במסדרי צה”ל”.

צילום תמונה ראשית: דובר צהל

נעם ברשת

[youtube-feed]
ח"כ אבי מעוז:
רפורמת הגיור שהוצגה אתמול, היא צעד נוסף במהלך כולל של ממשלת מדינת כל אזרחיה ושל השר כהנא המוביל את המאמץ המשותף, לפירוק הרבנות הראשית לישראל מכלל סמכויותיה והפיכתה למוסד סמלי בלבד.

גם כיום פועלים ברחבי הארץ בתי הדין המיוחדים לגיור שהקים הרב דרוקמן שליט"א. בתי דין>
ח"כ מעוז דורש משר הבט"פ: הסר את הנקודה הא-מגדרית
אזרח מודאג פנה ל #מוקד_להנדסת_תודעה, בעניין מודעה של משרד הבט"פ שנכתבה בשפה 'א-מגדרית'. ח"כ מעוז פנה לשר הבט"פ עומר בר לב בדרישה לתקן את המודעה: "הנקודה המדוברת הינה תופעה חדשה, שבאה לעולם מתוך מגמה להחליף את הלוכסן. בעוד הלוכסן > https://t.co/wRT4FrOhni
noamparty photo