דו”ח משרד המשפטים

המקום המרכזי בו מורגשת תופעת ה-“דיפ סטייט” Deep state (=שלטון צללים/ממשלת העומק) הוא הזירה המשפטית בה יש כח לפקידים ויועצים משפטים לעצור את ההחלטות של

המשך קריאה

מדינת ישראל הוקמה כמדינה ‘יהודית ודמוקרטית’? לא מדוייק

בנאום נוסף בסדרת #דקה_על_הנדסת_תודעה הוכיח ח”כ מעוז כי אלו שהקימו את מדינת ישראל לא חשבו שהם מקימים מדינה יהודית-דמוקרטית, אלא מדינה יהודית, ששיטת הממשל שלה דמוקרטית. רק בשלושים השנים האחרונות הצליחו גורמי שמאל, בעזרה משפטית והמון הנדסת תודעה, לעבוד על רבים בישראל.

הנאום המלא:

אדוני היו”ר,

נאום הנדסת תודעה מספר 34, והפעם על הביטוי מדינה יהודית ודמוקרטית, כהקדמה לסדרת נאומים חדשה שאפתח היום בע”ה.

במגילת העצמאות מופיע הביטוי ‘מדינה יהודית’ 5 פעמים. המילה ‘דמוקרטית’ לא מופיעה בכלל. רק לפני שלושים שנה, בחוקי היסוד ‘כבוד האדם וחירותו’ ו’חופש העיסוק’, הופיע המשפט ‘ערכיה של מדינת ישראל כמדינה יהודית ודמוקרטית’. הביטוי הזה הפך לדגל של התפיסות שמבקשות בשם אותם “ערכים דמוקרטיים” להפוך את המדינה היהודית למדינת כל אזרחיה.

מדובר בהנדסת תודעה כפולה.

גם כי בשם “ערכי הדמוקרטיה” נרמסת הדמוקרטיה ע”י לקיחת הסמכויות מנבחרי העם והעברתן לבג”ץ. ובעיקר בגלל שבשם אותם “ערכים” מערכת המשפט פוגעת שוב ושוב בכל מה שמבטא זהות יהודית במדינת ישראל.

אני ממליץ לאזרחי המדינה לא ליפול בפח הנדסת התודעה של הביטוי ‘מדינה יהודית ודמוקרטית’.

צילום תמונה ראשית: שאטרסטוק

נעם ברשת

[youtube-feed]
ח״כ מעוז: "אין גבול לציניות של ממשלת בנט-לפיד-עבאס. מה שמעניין את חברי הממשלה זה רק כותרות. ממשלה בכאילו, מחליטה על פינוי בכאילו של היישוב הערבי הבלתי חוקי חאן אל אחמר. ראש הממשלה בכאילו בנט, וחבורת ימינה בכאילו, מסייעים לרשות הפלסטינית להשתלט על שטחי ארצנו על אמת" https://t.co/n1aBaOWF7S noamparty photo
ח"כ אבי מעוז: זה הזמן לעשות מעשה ולחזק את זהותה היהודית של המדינה!

התפקדו עכשיו - https://t.co/Xc4s7NktYQ https://t.co/tLxK1Gpk7Y