דו”ח משרד המשפטים

המקום המרכזי בו מורגשת תופעת ה-“דיפ סטייט” Deep state (=שלטון צללים/ממשלת העומק) הוא הזירה המשפטית בה יש כח לפקידים ויועצים משפטים לעצור את ההחלטות של

המשך קריאה

שר החוץ שוב פלט משפט הזוי, וח”כ אבי מעוז שב וממליץ: התעסק רק במה שאתה מבין

נאום #דקה_על_הנדסת_תודעה עם ח”כ אבי מעוז:

אדוני היו”ר,

נאום הנדסת תודעה מספר 21 והפעם על הכותל המערבי והר הבית.

שר החוץ לפיד ממשיך להביך את עצמו ואותנו. וההברקה החדשה הפעם – “המקום המקודש ביותר ליהודים הוא הכותל”. חה”כ לשעבר יעקב חזן אמר: “רצינו לגדל דור של אפיקורסים, וגידלנו דור של עמי הארצות”. אם דבריו של לפיד נאמרו בתמימות מתוך העם-ארצות שלו, זה חמור. אבל אם הוא אמר זאת במודעות, במגמה להנדס את תודעתם של אזרחי ישראל, זה חמור פי כמה. אז רציתי להזכיר ללפיד דברים יסודיים במורשת ישראל, כפי שאמרו חז”ל בפרק א’ במסכת כלים:

“ארץ ישראל מקודשת מכל הארצות … לפנים מן החומה מקודש מהן … הר הבית מקודש ממנו … ההיכל מקודש ממנו … בית קודש הקודשים מקודש מהן”. לידיעת השר לפיד: הר הבית הוא המקום המקודש ביותר עלי אדמות. אכן הכותל הוא המקום המקודש ביותר שאליו מותר לנו לגשת בינתיים, אבל זה לא מתיר, גם לא לשר החוץ, לעוות ולהנדס את התודעה בצורה כה מביכה.

אני שב וממליץ לשר לפיד להתמקד אך ורק בנושאים בהם הוא מבין. לטובתו, ולטובת כולנו.

קרדיט צילום: Morany84 – נוצר על ידי מעלה היצירה.

נעם ברשת


יוליה, לפי איזה קריטריונים החלטתם להכניס את הרפורמה לחוק ההסדרים? ח"כ אבי מעוז שאל את השאלה הזו מספר פעמים בוועדת הכנסת ולא קיבל תשובה. אולי את תצליחי לענות?
תודה מראש! https://t.co/DbezH8qktS
noamparty photo
Yulia Malinovsky יוליה מלינובסקי @YuliaMalinovsky
לציונות הדתית יש מקום לנציג בוועדה. ח"כ אבי מעוז בהחלט מוזמן להשתתף בדיוני הוועדה ולקחת חלק מהותי בהם. לכולם ברור שרפורמת הכשרות נחוצה וחשובה ולצערי יש גורמים שרוצים לשמר את מה שהיה במקום לחשוב על מה שיהיה וחבל שח"כ אבי מעוז משרת את האינטרסים שלהם במקום לדאוג לכלל הציבור בישראל https://t.co/Dzowxt0PfK

בעקבות קידום רפרומת הכשרות של השר כהנא באופן פחדני ולא דמוקרטי בתוך חוק ההסדרים, בניסיון למנוע דיון ציבורי רציני בנושא - עתר ח"כ אבי מעוז לבג"ץ בדרישה לפצל את הרפורמה מחוק ההסדרים.
לא נאפשר לרה"מ בנט ולשר כהנא לשנות באופן דרמטי את אופיה של המדינה, ולעשות זאת במחטף ובמחשכים. https://t.co/MkrBVeHBqH
noamparty photo