פרשת ניצבים

שלום לכם

נפגשנו אמש בכינוס לקראת השנה החדשה, עם רכזי השטח של נעם. “כינוס לצדיקים – טוב להם וטוב לעולם”. היה מרומם ומשמח לראות שוב את השמחה,  הרוממות והעוצמות של החבורה היקרה שלנו: פעילים, רכזים, מתנדבים ותומכים, שמסורים כולם לדגל הגדול הזה של חיזוק זהותה היהודית של מדינתנו. 

עם צאת השנה אני מבקש לברך אתכם, מתפקדי נעם ותומכיה, בברכת שנה טובה. תכלה שנה וקללותיה, תחל שנה וברכותיה, שנה שבה בעז”ה תקום ממשלה יהודית-לאומית, כשמפלגת נעם בתוכה, ונזכה בשנה הזו לפעול יחד לחיזוק זהותה היהודית של המדינה, כי זוהי המשימה החשובה ביותר.

שבת שלום, שנה טובה ומתוקה!

ח”כ אבי מעוז

עוצמות ושמחה מיוחדת בכנס רכזי נעם לקראת ראש השנה

כ-250 רכזי מפלגת נעם התכנסו עם הנהלת המפלגה בירושלים, למפגש והרמת כוסית לקראת ראש השנה. הרכזים שמעו שיעור לראש השנה ממו”ר הרב טאו, וכן דברי חיזוק מהרב עודד וולנסקי ומהרב ישעיהו דורון. ח”כ אבי מעוז, יו”ר המפלגה, דיבר על המצב הפוליטי וההיערכות לפעילות העצימה לאחר החגים במטרה להכניס את נעם שוב לכנסת, ומנכ”ל המפלגה אלקנה באב”ד הודה לרכזים על פעילותם המסורה לאורך כל השבועות האחרונים. 

"אנחנו מפלגה דתית - את ההחלטות העקרוניות מקבלים הרבנים"

ח”כ אבי מעוז התארח באולפן כיכר השבת, וענה לשאלותיו של ישי כהן.

בעניין ההחלטה להיענות להצעה לקחת את המקום ה-11 בציונות הדתית אמר ח”כ מעוז: אנחנו מפלגה דתית, את ההחלטות העקרוניות אנחנו מביאים לרבנים בראשות הרב טאו, מה שהוא החליט – אנחנו מקבלים”.

באשר לשאלה האם ידרוש לכהן כשר בממשלה, אומר מעוז: “אנחנו בבלוק טכני, בהסכם כל מפלגה מתנהלת משא ומתן בנפרד. יכול להיות שאדרוש תפקיד שר. אם נתניהו יודע להבטיח לי  שתוכנית ‘מגן העם’ תצא לפועל בלי שאהיה שר – אז אבחן את הדברים”.

הרב עודד וולנסקי: "האומה צריכה את האמונה והמסירות של נעם"

הרב עודד וולנסקי, ר”מ בישיבת הר המור ומרבני מפלגת נעם, חיזק את הרכזים והפעילים של המפלגה בכנס שנערך לקראת ראש השנה. הרב עודד אמר, בין היתר:

“החוזק האמיתי, זה שקווי ה’, תמיד יחליפו כוח. זה שפתאום צץ הבלתי נודע, יש עיכובים, בזה אין חידוש. החידוש הגדול הוא בכוח להמשיך. האומה צריכה את האמונה הגדולה, את מסירות הנפש, שנעם מעתירה עליה. בעז”ה, בשנה הבאה עלינו לטובה, ביתר שאת וביתר עוז, נשתדל לפעול ולתרום כאיש אחד בלב אחד, ונעמוד לימין ההנהגה כאן, הנהגה אמיצה, איתנה חסונה, מעמיקה, אחראית מאין כמותה, שיש בכוחה לשאת את המסע של העם הזה”.

זו הסיבה שגרמה לנתניהו לבוא לביתו של הרב טאו

ח”כ אבי מעוז סיפר לרכזי נעם על התהליך שבסופו הוחלט כי הוא יקח את המקום ה-11 ברשימת הציונות הדתית. בין היתר אמר מעוז:

“כל עם ישראל יודע, שראש הממשלה לשעבר נתניהו הגיע לביתו של הרב טאו שליט”א. כולם יודעים שהוא שהה בבית קרוב לשעתיים. עכשיו בואו נעשה חשבון. האם בשביל 3,000 קולות שמפלגת נעם עלולה היתה ‘לבזבז’ לפי תפיסתם השטחית של חלק מהאנשים, האם הוא היה מטריח את עצמו? מתוך היכרות רבת שנים עם נתניהו, בשביל 3,000 קולות הוא לא היה מטריח את עצמו וגם לא בשביל 20,000. מאותו הרגע, שהציבור שמע שנתניהו הגיע לפגישה עם הרב טאו, הארץ רועשת וגועשת”.

המשוואה פשוטה: יותר פגישות עם אבו מאזן, יותר טרור

הטרור הערבי מרים שוב את ראשו.  בין יתר האירועים, נורו השבוע יריות אל אוטובוס בשומרון. בעקבות הפיגוע פרסם יו”ר מפלגת נעם, ח”כ אבי מעוז:

“שר הביטחון בני גנץ – המשוואה פשוטה: יותר פגישות עם אבו מאזן, יותר טרור נגד אזרחי מדינת ישראל וחיילי צה”ל. יותר הבנה לנרטיב הפלסטיני ופחות אמונה בצדקת דרכנו, מביאה להתגברות הטרור”.

צילום: בטחון בנימין

"אלה האנשים איתם רוצה לפיד להקים ממשלה"

לאחר שח”כ עופר כסיף השווה בין חיילינו לבין חיילי הצורר הנאצי, חבר הכנסת אבי מעוז תקף את יאיר לפיד:

“לא ייתכן שחברי הרשימה המשותפת התומכים בטרור יישבו בכנסת ישראל. כואב עוד יותר לראות כי יאיר לפיד יעשה הכל כדי לשבת על כסא ראש הממשלה, גם אם זה אומר להישען על תומכי טרור אלו. עם ישראל חייב להבין: זה או מדינה יהודית שיודעת להגן על עצמה מפני אויביה, או מדינת כל אזרחיה שתרחם על אויביה”.