פרשת בחוקותי

שלום לכם.

השבוע קיימה השדולה לשימור וחיזוק הזהות היהודית של מדינת ישראל כנס מיוחד בכנסת, בעניין הזהות היהודית במערכת החינוך. השתתפו ח”כים מכל סיעות האופוזיציה (וגם אחת מסיעת ימינה – עידית סילמן), וכן נציגי ארגונים ומשפעיני רשת. בין היתר, אשת העסקים נטלי דדון סיפרה על הדאגה שלה מכך שבנה לומד במערכת החינוך הכללית, אשת התקשורת ליטל שמש סיפרה על הדבקות של סבה וסבתה בחינוך לזהות יהודית שגרם לילדיהם לעלות לישראל, ואורן הניג ממרכז ליב”ה חשף נתונים שמראים את עומק החדירה וההשתלטות של גורמים זרים על מערכה החינוך. פעילים וח”כים נוספים דיברו על שיטות הפעולה האפשריות וצעדים שנדרשים בכדי לשנות את המצב, ביום שהממשלה הפרוגרסיבית תיפול.

בשורת האחדות סביב דגל הזהות היהודית שעולה מהשדולה תלך ותתעצם בעז”ה, ויחד נבצר ונחזק את הזהות היהודית של מדינת ישראל. 

שבת שלום ובשורות טובות!

ח”כ אבי מעוז

איחוד כוחות מרגש בכינוס החינוך של שדולת הזהות היהודית

שדולת הזהות היהודית בכנסת בראשות ח”כ אבי מעוז, התכנסה השבוע לדיון מיוחד על מצב הזהות היהודית במערכת החינוך.  

בין היתר השתתפו ח”כים רבים וביניהם בצלאל סמוטריץ’, מיקי זהר, שלמה קרעי, מיכל וולדיגר, משה אבוטבול ועוד, וכן אנשי ציבור ותנועות חוץ פרלמנטריות כגון ליב”ה, אופק, פנים אל פנים, הגענו ועוד. גם אשת העסקים נטלי דדון הגיעה וסיפרה על הדאגה שלה מכך שבנה לומד בחינוך הממלכתי, וכן העיתונאית ליטל שמש, גיל ססובר, ועוד. 

את הכינוס הובילו ח”כ אבי מעוז, יו”ר נעם ויו”ר השדולה, ורוני ססובר, יו”ר פורום הורים למען מסורת ומנהלת השדולה. 

"טשטוש הזהות היהודית היא הגורם להרמת הראש של האויב הערבי"

י”ר מפלגת נעם ח”כ אבי מעוז ביקר בעיר לוד. מעוז קיבל סקירה על פעילות הגרעין בעיר, על המכינה הקדם צבאית, על התכניות הרבות להמשך ועל הנזקים שגורמים פורעים ערבים

במהלך הביקור נכנס מעוז לדירה בבעלות יהודית בה ביצעו מחבלים ערבים נזקים אדירים, שרק בנס לא עלו בחיי אדם: “טשטוש הזהות היהודית היא הגורם להרמת הראש של האוייב הערבי”, אמר מעוז, “רק הכרה ביהדותנו ובאופיינו המיוחד תעמיד את אויבינו במקום ותביא את השקט לערים”

ריאיון פתיחה לכנס הקיץ: "אפשר להחליף את הממשלה בכנסת הנוכחית"

בריאיון לאתר ערוץ 7 ביום פתיחת כנס הקיץ של הכנסת, הסביר ח”כ אבי מעוז כי הפלת הממשלה בכנסת הנוכחית ללא הליכה לבחירות היא היעד של האופוזיציה: 
“בהרכב הנוכחי חובה להקים ממשלה אחרת ובכך נסיים את כהונת הממשלה הנוכחית מבלי לקחת את ישראל למערכת בחירות, שהם ארבעה חודשים של חוסר וודאות וחוסר שלטון”.

ח"כ מעוז בערוץ 14: החלטות השר כהנא הן הונאת הציבור

יו”ר שדולת הזהות היהודית ויו”ר מפלגת נעם, ח”כ אבי מעוז, התייחס בריאיון לשרה ב”ק בערוץ 14 להחלטות כהנא בעניין הגוף הבוחר את רבני הערים. מעוז התייחס גם למצב הפוליטי ולהסתמכותה של הממשלה על הרשימה המשותפת.

האם הורי ישראל יודעים שנעשה בילדיהם ניסוי חברתי?

שרת החינוך והשרה לשוויון חברתי ביקרו בגן ילדים, בו נעשה ניסוי בילדים – מה שמכונה “חינוך א מגדרי”. 

ח”כ מעוז סיפר על הניסוי בנאום במליאה ותהה: האם יש שקיפות? האם ההורים מעודכנים?

צילום: שאטרסטוק

סמלים של 'שלום', נצרות ואסלם כן, סמלים של יהדות לא

בנאום ה-50 בסדרת נאומי דקה על הנדסת תודעה, סיפר ח”כ אבי מעוז על השי שקיבלו המשפחות השכולות ממשרד הביטחון, ביום הזיכרון לחללי מערכות ישראל: 

“שי, שעון ובו עיטורי כנסייה, מסגד, וסמלי הסהר והכוכב המחומש, שהינו גם סמל נוצרי, יחד עם יונת שלום, היכל הספר והכנסת. ומה לא? מגן דוד, בית כנסת, הכותל, מנורת שבעת הקנים או כל סממן יהודי ולאומי אחר”.

 

כהנא - שליח של הקרן לישראל חדשה

ראש השדולה לחיזוק ושימור הזהות היהודית ח״כ אבי מעוז התייחס על דוכן מליאת הכנסת לתקנות החדשות לבחירת רבני ערים, עליהן חתם השר כהנא. ח”כ מעוז הסביר כי כל החלטותיהם של השר כהנא ושאר חברי הקואליציה מוכיחות כי הם “שליחים של גופים רדיקליים כמו הקרן לישראל החדשה”. 

מעוז הוסיף: “מספר רבני ערים ותיקים יודחו בעקבות התקנות. והעיקר הוא השינוי בגוף הבוחר. על פי התקנות של השר כהנא הכוח לקביעת חברי הגוף הבוחר עובר אל הפוליטיקאים המקומיים ואל השר לשירותי דת, וכוחם של נציגי בתי הכנסת, כלומר, של הציבור שמבין את ערכו וחשיבותו של רב גדול בתורה וביראת שמים, נחמס”.

 

"עם ישראל מייחל לכך שההשפלה הלאומית תסתיים"

השבוע הותקפו שני תושבי עכו על ידי המון ערבי, שניסה לעשות בהם לינץ’. ח”כ מעוז פרסם בתגובה:

“את בנט ולפיד מעניין דבר אחד: לשמור על הכיסא שלהם. לא איכפת להם שהטרור הערבי מרים את הראש בכל מקום ברחבי הארץ… עם ישראל מייחל לרגע שההשפלה הלאומית הזאת תסתיים. רק ממשלה יהודית ולאומית תצליח להילחם בטרור ולייצר תחושת ביטחון במדינה”.

 

צילום: שאטרסטוק